Monitoring AHD – charakterystyka

AHD kameraWraz z ciągłym rozwojem technologii, na rynek wprowadzono urządzenia o nowym standardzie AHD. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia przesłanie z obrazu, w dużo lepszej jakości, niż to było możliwe dotychczas.

Podstawową zaletą Analog High Definition (w skrócie AHD) jest to, że pozwala wysłać obraz z kamery na sporą odległość. Przesył może być wykonany do 500m. Poprzednie urządzenia, o nieco mniej zaawansowanej technologii analogowej, przy większej odległości wymagały dodatkowych wzmacniaczy.
Dodatkowo, jak już zostało wspomniane, przekazywany obraz jest w dużo lepszej jakości, niż w przypadku starych urządzeń analogowych. Jest to zasługa transmisji cyfrowej, z pomocą której przesyłany obraz jest w jakości HD o rozdzielczości 1280×720 i Full HD o rozdzielczości 1920×1080. Monitorowany obszar jest nie tylko dużo wyraźniejszy, ale także nie ma żadnych zakłóceń podczas transmisji na żywo. Daje to możliwość wychwycenia z nagrania nawet najdrobniejszych elementów, co jest bardzo ważne w przypadku np. włamania. Warto również wspomnieć, że przedstawiony wyżej standard oferuje możliwość zdalnego dostępu do monitoringu przez internet. Dostosowuje się więc do potrzeb obecnych użytkowników, którzy cenią sobie taką wygodę. Ponadto możliwość sprawdzenia w dowolnym momencie, niezależnie gdzie się jest, co się dzieje w domu, czy biurze daje dużo większe poczucie bezpieczeństwa. Można spokojnie wyjechać, bez obawy, że coś stanie się z dorobkiem.

Zagłębiając się w informacje na temat technologii AHD mogłoby się wydawać, że monitoring posiadający tak dużą ilość udogodnień będzie bardzo drogi. Jednakże cena, którą oferują producenci, jest bardzo zbliżona do podstawowych urządzeń CCTV. Możliwa jest również wymiana monitoringu, na nowszy, bez konieczności wymiany całej instalacji. Urządzenia z systemem AHD mogą być podpięte do już istniejących przewodów.